ناتی شرکتی با مسئولیت محدود است که نه دولت محلی استرالیا مجتمعاً مالک آن می باشند. شرکت ناتی توسط هیات مدیره ای که از سوی نه دولت مذکور منتصب می شوند اداره می گردد. NAATI مخفف عبارت The National Accreditation Authority for Translators and Interpreters Ltd به معنای “مرجع ملی اعطای مجوز رسمی به مترجمان کتبی و همزمان” می باشد.

مأموریت شرکت ناتی، همانطور که در اساسنامه آن قید شده است، برقراری استاندارد های ملی رفیع در حوزه ترجمه کتبی و همزمان می باشد تا بدین طریق مجموعه ای از مترجمین کتبی و همزمان رسمی و تأیید شده تربیت و گزینش شوند که پاسخگوی نیاز های ترجمه کشور استرالیا باشند .

تمرکز اصلی شرکت ناتی صدور پروانه های رسمی برای افرادی است که تمایل دارند بعنوان مترجم کتبی یا شفاهی فعالیت نمایند. فعالیت شرکت ناتی رقابت پذیریِ صنعت ترجمه کتبی و همزمان را ارتقاء می بخشد و به برقراری ارتباط و تعامل مابین تمامی اعضای جامعه کمک می نماید.

در ایران و استرالیا نیز چندین مترجم ناتی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی وجود دارند که به این مهم می پردازند . دارالترجمه ناتی آریاشهر نیز یکی از این دفاتر ترجمه می باشد که در این زمینه بسیار  موفق  عمل نموده است.

دیدگاه‌ها

1 فوریه 2020 - 08:31
علی پورمتین

دنبال معادلی برای کلمه Authority می گشتم که اتفاقی وارد سایت شما شدم و کلمه «مرجع» رو براش پیدا کردم برای (National Authority). امیدوارم بتوانم برای متون غیررسمی با شما همکاری کنم.
۰۹۳۶۸۲۵۹۷۴۵

نظر شما درباره دارالترجمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.