امتحان ناتی در ایران

امتحان ناتی به سه بخش اصلی تقسیم می گردد. پیشرفته، حرفه ای و نیمه حرفه ای. بخش حرفه ای برای افرادی است که می خواهند از طریق مترجمی زبان انگلیسی به استرالیا مهاجرت نمایند و  به کار مترجمی مشغول شوند. هزینه امتحان حرفه ای ۱۲۳۴ دلار استرالیا می باشد که ۱۰۶ دلار هم باید بابت اسم نویسی پرداخت نمود یعنی مجموع هزینه بخش حرفه ای ۱۳۴۰ دلار استرالیا می باشد. بخش نیمه حرفه ای برای افرادی است که ۵ امتیاز به مجموع امتیازاتشان برای مهاجرت به استرالیا اضافه نمایند. هزینه امتحان نیمه حرفه ای ۵۵۵ دلار استرالیا می باشد که آنها هم باید ۱۰۶ دلار بابت ثبت نام پرداخت نمایند بنابر این کل هزینه بخش نیمه حرفه ای ۶۶۱ دلار استرالیا می باشد.

سازمان ناتی امتحان نیمه حرفه ای را تنها در خود استرالیا و یا نیوزلند می گیرد. استرالیا و نیوزلند به ایرانیها جهت شرکت در امتحان ناتی ویزا نمی دهند. بنا بر این برای افرادی که قصد گرفتن ۵ امتیاز امتحان ناتی را دارند تنها راه، شرکت در امتحان حرفه ای می باشد که هم سختتر است و هم ۱۳۴۰ دلار هزینه دارد.

اگر فردی به هر دلیل که خودش صلاح می داند نتیجه گرفت که باید برای کسب ۵ امتیاز در امتحان ناتی شرکت کند به ترتیب زیر می تواند برای این امتحان برنامه ریزی نماید.

۱- قبل از اول جولای هر سال میلادی ۱۰۶ دلار پرداخت نموده و برای امتحان ثبت نام نماید. امتحان وی در هفته اول سپتامبر همان سال میلادی برگزار خواهد گردید.
۲- قبل از ۱۵ دسامبر هر سال میلادی ثبت نام نماید. امتحان وی در هفته اول مارچ سال میلادی بعد برگزار خواهد گردید.
۳- امتحان ناتی در زمانهای فوق در تهران هم برگزار می گردد و بعد از ثبت نام محل امتحان به شما معرفی خواهد گردید. البته قبلا هم ناتی گفته بود که این امتحان در ایران برگزار خواهد گردید اما متاسفانه به بعضی دلایل برگزار نشد. به هر حال جولای سال ۲۰۱۲ دوباره ناتی عنوان نموده است که این امتحان (الیته بخش حرفه ای امتحان) در تهران برگزار خواهد گردد.
هزینه های ذکر شده در بالا حالت تقریبی و تخمینی دارد و انشاالله دوستان اطلاعات دقیق تر را ارائه خواهند داد.
جهت دانلود نمونه سوالات آزمون ناتی فایل های زیر را در پنجره جدید باز کنید.
نمونه سوالات آزمون ناتی
سوال امتحان ناتی
نمونه سوالات ازمون ناتی ۲۰۱۶
نمونه سوالات ازمون ناتی فایل کامل pdf
سوالات امتحان ناتی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.